17
lipiec 2024, środa
IMIENINY: Anety, Bogdana, Aleksego

TERAZ
zachmurzenie małe
24°
DZIŚ
zachmurzenie małe
24°
JUTRO
zachmurzenie duże
26°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Przetarg Na Obsługę Nowych Linii Autobusowych

dla 5 gmin Aglomeracji Wrocławskiej

Miasto Wrocław współpracuje z naszą gminą oraz innymi gminami aglomeracji na rzecz rozwijania wspólnego transportu zbiorowego. Łączą nas porozumienia międzygminne, na mocy których miasto Wrocław staje się organizatorem transportu zbiorowego na liniach łączących gminy, w tym gmina Kobierzyce z Wrocławiem.  

Efektem tej wielomiesięcznej współpracy w ramach aglomeracji jest plan uruchomienia w 2021 nowych linii autobusowych tzw. linii strefowych. 

W dniu 11 grudnia 2020 roku władze Wrocławia ogłosiły postępowanie przetargowe mające na celu wyłonienie operatora, który obsłuży 9 nowych linii strefowych i 1 linię podmiejską. Linie te połączą Wrocław z gminamiKobierzyce, Czernica, Kąty Wrocławskie, Siechnice i Żórawina. 

Zmodyfikowana zostanie trasa linii 612 łączącej wrocławskie Krzyki z rejonem Dworca Autobusowego i kolejowego Wrocław Główny. W okolicach Dworca Autobusowego przystanki końcowy i początkowy zostaną przeniesione na ul. Suchą niedaleko przystanków linii gminnej 862 organizowanej przez Gminę Kobierzyce w celu ułatwienia mieszkańcom Gminy korzystania z obu połączeń. Od przystanku Partynice linia 612 pojedzie przez nieobsługiwaną obecnie przez dzienną komunikację ulicę Wyścigową dowożąc pasażerów do przystanku w pobliżu pętli tramwajowej Park Południowy i zakończy swoją trasę na pętli tramwajowej Krzyki. Na samej pętli jej miejsce postojowe zostanie wyznaczone tuż obok linii 112 zapewniając pasażerom chcącym podróżować do miejscowości Wysoka lub ulicy Kutrzeby i Parafialnej we Wrocławiu odjazdy z jednego przystanku.

Nowe połączenia, bardzo oczekiwane przez mieszkańców, pojawią się również pomiędzy Wrocławiem i gminą Żórawina przez Kobierzyce i Siechnice.  Linia 903 połączy miejscowości w gminie Żórawina oraz Biestrzyków znajdujący się w gminie Siechnice z pętlą tramwajową Gaj i Tarnogaj. Wzmocni również komunikację na osiedlu Ołtaszyn zapewniając szybkie połączenia do pętli tramwajowych. Linia 913 umożliwi dojazd mieszkańcom gminy Żórawina oraz miejscowości Wysoka znajdującej się na terenie Gminy Kobierzyce z pętlami tramwajowymi Park Południowy i Krzyki będąc wsparciem dla miejskiej linii 112.

Sześć z tych nowych linii (907, 909, 927L, 927P, 933 i 947) połączy Wrocław z miejscowościami na terenie gminy Kąty Wrocławskie zastępując istniejące połączenia w formie linii podmiejskich i organizowanych obecnie przez Gminę. Nowa linia podmiejska 920 połączy natomiast pętlę Wojnów znajdującą się na terenie gminy Czernica z Galerią Dominikańską zapewniając mieszkańcom gminy możliwość kontynuowania podróży którą rozpoczną z miejscowości na terenie gminy bezpłatnymi liniami G organizowanymi przez gminę Czernica alternatywną trasą wobec linii 115, 118, 845 i 855. 

Do obsługi powyższych linii wybrany w postępowaniu Wykonawca wprowadzi 18 autobusów. Wszystkie będą klimatyzowane, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, pomalowane w charakterystyczne wrocławskie barwy oraz wyposażone w bogaty system informacji pasażerskiej ułatwiający identyfikację autobusów przez pasażerów. W celu łatwiejszej identyfikacji linii przez pasażerów każda z linii będzie miała swój kolor (nawiązujący do herbów gmin)  prezentowany na zewnętrznych wyświetlaczach autobusów i wewnętrznym wyświetlaczu LCD.  

Otwarcie ofert planowane jest na styczeń a rozpoczęcie kursowania nowych linii na czerwiec 2021 r. 

Mapa
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR