27
maj 2023, sobota
IMIENINY: Jana, Juliusza, Juliana

TERAZ
bezchmurnie
14°
DZIŚ
bezchmurnie
18°
JUTRO
bezchmurnie
20°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Maj 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Ranking Gmin Województwa Dolnośląskiego 2022

I miejsce

Gmina Kobierzyce zajęła pierwsze miejsce w Rankingu Gmin Województwa Dolnośląskiego w kategorii powyżej 20 tys. mieszkańców. Ranking został przygotowany przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej we współpracy z Urzędem Statystycznym we Wrocławiu.

W tym rankingu o wynikach nie decyduje kapituła, tutaj ocenianych jest 16 wskaźników ekonomicznych podzielonych na 3 strefy: gospodarczą, społeczną, środowiskową i przestrzenną. W zestawieniu znalazły się wszystkie gminy Dolnego Śląska, oprócz miast na prawach powiatu. Konkurowały ze sobą w dwóch kategoriach: do i powyżej 20 tys. mieszkańców. W kategorii powyżej 20 tys. mieszkańców Gmina Kobierzyce drugi raz z rzędu zajęła pierwsze miejsce.

- Każdy konkurs i każda nagroda cieszy. To jest tak naprawdę praca nie jednego roku, nie jednego człowieka, ale grupy ludzi i całego społeczeństwa naszej gminy, za co serdecznie dziękuję mieszkańcom. Bez nich, bez ich wsparcia i akceptacji nie byłoby tego, co dzieje się obecnie w Kobierzycach - komentuje Piotr Kopeć, zastępca wójta gminy Kobierzyce. - Oczywiście mam świadomość tego, że ranking może podlegać ocenie i ktoś mógłby powiedzieć, że gdyby brane pod uwagę były inne kryteria, zwyciężyłaby inna gmina. Prawda jest taka, że od wielu lat znajdujemy się w czołówce rankingów i nie ustajemy w naszej ciężkiej pracy. Będziemy wykonywać ją cały czas, nie obrastamy w pióra z powodu otrzymania tej nagrody. Ona nas tylko zmobilizowała i pokazuje, że trzeba nadal ciężko pracować dla naszych mieszkańców.

Celem rankingu jest wyłonienie i promocja jednostek samorządowych wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego na tle regionu. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 6 grudnia (piątek) w Sali Sejmikowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Gracjana Rutkowska
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR