17
lipiec 2024, środa
IMIENINY: Anety, Bogdana, Aleksego

TERAZ
zachmurzenie małe
24°
DZIŚ
zachmurzenie małe
24°
JUTRO
zachmurzenie duże
26°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Rollercoaster w Kobierzycach

KPR pokonał MKS PIOTRCOVIĘ po karnych

KPR Gminy Kobierzyce pokonał we własnej hali MKS Piotrcovię Piotrków Tryb. Niezwykle zacięte spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie remisem 26-26. Podopieczne Edyty Majdzińskiej wygrały w rzutach karnych 4-2.

Obie drużyny rozpoczęły niezbyt udanie, bo od błędów. Wynik spotkania otworzyła Daria Szynkaruk, a chwilę później odpowiedziała Zuzanna Ważna. Zarówno w grze gospodyń, jak i przyjezdnych sporo było nerwowości, skutkiem czego akcje często kończyły się niedokładnymi podaniami bądź przechwytami. Kilka udanych interwencji zaliczyły również bramkarki – Beata Kowalczyk oraz Karolina Sarnecka.

W 11’ kobierzyczanki, po trafieniu z kontry Marioli Wiertelak, wypracowały sobie dwupunktową przewagę (6-4). Wówczas wiatr w żagle złapały piotrkowianki. Podopieczne Edyty Majdzińskiej miały problem z budowaniem akcji ofensywnych, co wykorzystywały przeciwniczki. które nie tylko odrobiły straty, ale i wyszły na prowadzenie (8-9 w 18’). Do wyrównania doprowadziła Natalia Janas. Walka toczyła się w zasadzie punkt za punkt (11-11 w 25’).

Na pięć minut przed końcem o czas poprosiła trenerka KPR-u. Rozmowa z zespołem niewiele jednak dała, bowiem jej zespół schodził na przerwę z bramką zaliczki (14-13). W samej końcówce kontuzji kostki doznała Ola Tomczyk.

Po zmianie stron kobierzyczanki podwyższyły przewagę (17-14 w 35’). W 37’ na ławkę kar odesłano Zuzannę Ważną, a w kolejnej akcji Kingę Jakubowską. Błąd zmiany spowodował jednak, że Kobierki przez ponad minutę grać musiały w potrójnym osłabieniu. Sytuację wykorzystała Daria Szynkaruk, zapisując na swoim koncie kolejne bramki. Sprytem wykazała się jednak Małgorzata Buklarewicz, która mimo przewagi liczebnej rywalek zdołała posłać piłkę do siatki. W 40’ różnica między zespołami wynosiła dwa oczka (20-18). Dobrą zmianę między słupkami rywalek dała Daria Opelt, w kobierzyckiej bramce pojawiła się za to Barbara Zima.

Zawodniczki obu drużyn popełaniały sporo błędów, a walka była naprawdę zacięta. To jednak podopieczne Krzysztofa Przybylskiego goniły wynik. Szkoleniowiec Piotrcovii w 51’ poprosił o czas. Jego zawodniczki w końcówce spotkania wyrównały wynik i na dwie minuty przed finalnym gwizdkiem wyszły, za sprawą trafienia Vitorii Macedo, na prowadzenie. Błyskawicznie odpowiedziały gospodynie i na niewiele ponad sześćdziesiąt sekund przed końcem trudno wskazać był zwycięzcę tego pojedynku. MKS stracił piłkę, a przerwy ze swoim zespołem zażądała Edyta Majdzińska. Kobierki oddały jednak nieskuteczny rzut, a ostatni czas wykorzystał szkoleniowiec przyjezdnych. Akcji nie udało się jednak zbudować i wszystko rozsztrzygnęło się w rzutach karnych.

W tych bezbłędne były gopodynie, które ostatecznie wygrały 4-2.

Nagrody dla najlepszych zawodniczek, które ufundowała firma Lirene, otrzymały Małgorzata Trawczyńska z Piotrcovii oraz Kinga Jakubowska z Kobierek.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 26 – 26 k. 4-2 (14-13) KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 7, Kucharska, Ilnicka, Tomczyk, Buklarewicz 1, Janas 6, Wiertelak 3, Ważna 5, Ivanović, Koprowska, Despodovska 4, Wicik, Michalak
karne: 2/3
kary: 10 min.

MKS: Opelt, Sarnecka – Płomińska 6, Zaleśny 1, Drażyk 4, Klonowska 4, Roszak 1, Więckowska M. 3, Szynkaruk 5, Charzyńska 1, Trawczyńska 2, Abramowicz, Macedo 1
karne: 4/5
kary: 8 min.
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR