20
czerwiec 2024, czwartek
IMIENINY: Diny, Bogny, Florentyny

TERAZ
zachmurzenie małe
22°
DZIŚ
zachmurzenie małe
22°
JUTRO
zachmurzenie małe
31°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Maj 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Rozbudowa Drogi Kobierzyce-Chrzanów

ruszyła rozbudowa drogi wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego pomiędzy Kobierzycami a Chrzanowem

To ważny odcinek na trasie rowerowej T3 łączącej Kobierzyce z Wrocławiem. Inwestycja ma zwiększyć bezpieczeństwo nie tylko rowerzystów, ale także pieszych i kierowców.

Pierwszy etap to rozbiórka ograniczającego widoczność budynku przy ulicy Lipowej w Chrzanowie. Do tej pory pokonanie skrzyżowania wiązało się z ryzykiem. Ruch w tym miejscu jest coraz większy, a jezdnia wąska i bez pobocza. Nowa inwestycja ma to zmienić. Skrzyżowanie będzie przebudowane, a na ponad 1,1 kilometrowym odcinku powstanie ciąg pieszo-rowerowy wraz z przejazdami dla rowerzystów i przejściami dla pieszych oraz oświetlenie. Przy rozbudowie wykorzystane zostaną przebudowane już wcześniej przepusty na rowach melioracyjnych, na których przewidziano już zwiększoną szerokość drogi. Koniec inwestycji zaplanowano 2024 roku.

To nie koniec rowerowych inwestycji na terenie gminy Kobierzyce. Opracowano koncepcję przebiegu trasy Wysoka - Ślęza. Projektowane są odcinki Wysoka - Wrocław do ronda św. Ojca Pio (to wspólny projekt z miastem Wrocław), Tyniec Mały - Żerniki Małe, Domasław - Księginice, Wierzbice – Królikowice oraz Żurawice - Pustków Żurawski - Solna. Niektóre projektowane trasy rowerowe dodatkowo zwiększą bezpieczeństwo dojazdu mieszkańców do stacji i przystanków kolejowych. W planach także połączenie rowerowe Żerniki Małe przez Krzyżowice do Małuszowa.

Gracjana Rutkowska
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR