26
wrzesień 2023, wtorek
IMIENINY: Justyny, Cypriana

TERAZ
zachmurzenie małe
20°
DZIŚ
zachmurzenie małe
23°
JUTRO
bezchmurnie
26°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Sierpień 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Rozszerzamy Akcję ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE

luty 2022


Ponad 68,5% mieszkańców Gminy Kobierzyce przeszło dotąd cały cykl szczepień przeciw COVID-19. To niezmiernie ważne, ponieważ jak wskazują lekarze, szczepienie jest jedynym sposobem na zminimalizowanie ryzyka ciężkiego zachorowania podczas trwającej właśnie piątej fali pandemii. Gmina Kobierzyce zajmuje obecnie 29. miejsce w krajowym rankingu szczepień. Na Dolnym Śląsku jest druga po Wrocławiu.

Do takiego wyniku przyczyniła się akcja sobotnich szczepień pod hasłem ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE, którą samorządowcy prowadzą wspólnie z lekarzami. W lutym akcja zostanie rozszerzona i obejmie wszystkie cztery soboty miesiąca. Podobnie jak w poprzednich edycjach szczepienia zaplanowano w Przychodni Twój Lekarz w Kobierzycach w godzinach od 9:00 do 15:00

Notowany ostatnio znaczny wzrost liczby zachorowań spowodowanych przez SARS-CoV-2 obniżył dynamikę szczepień w całym kraju. „Także w naszych przychodniach wielu pacjentów odwołuje zaplanowane już szczepienia z powodu objęcia kwarantanną lub izolacją.” – mówi Patrycja Chrystowicz, Koordynatorka Szczepień przeciw COVID-19 w NZOZ Twój Lekarz.

Absencja spowodowana przez zachorowania nie jest jednak powodem do ograniczania dostępności do szczepień. Wręcz przeciwnie, wiele osób w najbliższym czasie będzie poszukiwać wolnych terminów, bowiem od 1 lutego 2022 certyfikaty covidowe ważne są tylko przez 270 dni od ostatniego szczepienia. To oznacza, że ludzie, którzy ostatni raz szczepieni byli ponad 9 miesięcy temu, by ponownie uzyskać certyfikat, powinni głosić się do przyjęcia dawki przypominającej.

NZOZ Twój Lekarz/fot. M. Wełyczko
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR