20
lipiec 2024, sobota
IMIENINY: Czesława, Hieronima

TERAZ
bezchmurnie
28°
DZIŚ
bezchmurnie
28°
JUTRO
bezchmurnie
31°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Sprzedaż Węgla


Szanowni Mieszkańcy

Gmina otrzymuje od Polskiej Grupy Górniczej SA dostawy węgla w ramach przekazanej nam oferty. Z posiadanych informacji wynika, że węgla w preferencyjnej sprzedaży zdecydowanie nie wystarczy w 2022r. dla wszystkich uprawnionych chętnych. Zgodnie z aktualnym rozporządzeniem ministerialnym niewykorzystany limit 1,5t będzie można wykorzystać w ramach sezonu grzewczego także w 2023r. Obecna umowa z PGG, która została wyznaczona dla naszej Gminy obejmuje jednak tylko 2022 rok. Transporty odbywają się w sposób nieregularny w zależności od dostępności danego sortymentu i środków transportowych, na co nie mamy wpływu. Każdorazowo po otrzymaniu od składów węglowych informacji o otrzymaniu transportu paliwa pracownicy Urzędu Gminy kontaktują się z wnioskodawcami, którzy złożyli wnioski o zakup węgla odpowiedniego sortymentu. Są oni powiadamiani w kolejności wpływu wniosków na podane adresy e-mail i numery telefonów (także w godzinach popołudniowych) o możliwości dokonania wpłat oraz możliwości odbioru talonu na węgiel nie szybciej niż na 3 dzień roboczy od wpłaty.

Tylko tych wnioskodawców, którzy otrzymają powiadomienie telefoniczne albo na podany adres e-mail prosimy o dokonywanie wpłat na konto Urzędu Gminy w Banku Spółdzielczym w Kobierzycach nr 90 9575 0004 0000 0130 2000 3340

Należy wpłacić kwotę wynikającą z przemnożenia ilości węgla i stawki 2.000 zł/t, np. 3.000 zł za 1,5t. 1,5 t to maksymalna ilość jaką można nabyć, o ile taka wskazana była we wniosku. Można również zdecydować o zmniejszeniu zapotrzebowania i poinformować o tym pracownika Urzędu.

W tytule przelewu należy wskazać słowo węgiel, podany przez pracownika nr wniosku i PESEL samą liczbą. np: węgiel nr 100, 98120512345

Po dokonaniu wpłaty należy odczekać kolejne dwa dni robocze, a licząc z dniem wpłaty - trzy dni robocze i dopiero najszybciej kolejnego dnia zgłosić się po talon na węgiel do Urzędu. Ten okres wynika z konieczności zaksięgowania wpłaty a potem przygotowania talonów. Np jeśli wpłaty dokonano 13 grudnia, to po talon można zgłosić się od 16 grudnia, zaś przy wpłacie 14 grudnia - od 19 grudnia. Talony na węgiel są wydawane przy Biurze Obsługi Klienta Urzędu Gminy. Z talonem należy zgłosić się już indywidualnie do jednego ze składów węgla, których dane są podane na odwrocie talonu. Mieszkaniec może także w odrębnej umowie zamówić dostawę pod adres wskazanego we wniosku gospodarstwa domowego, skład może naliczać za to dodatkową opłatę.

Uwaga: po odbiór zarówno talonu jak i węgla należy zgłaszać się z dokumentem tożsamości. Jest możliwe udzielenie pełnomocnictwa do odbioru talonu lub węgla, wówczas pełnomocnik także okazuje się dokumentem tożsamości. W zakładce Dystrybucja Węgla znajdują się druki obu pełnomocnictw, w przypadku pełnomocnictwa dla talonu są też informacje o opłacie skarbowej z nim związanej, wynikającej z przepisów prawa. W przypadku zamówienia w składzie dostawy na adres gospodarstwa domowego wskazanego we wniosku możliwy jest też odbiór węgla przez dorosłego domownika, również wówczas winien on okazać się dowodem tożsamości.

W razie ew. wątpliwości, w sprawach indywidualnych informacje udzielane są tylko pod nr tel. 71 36 98 142. Ze względu na bardzo dużą ilość telefonów prosimy o cierpliwość przy próbach uzyskania połączenia. Prosimy także śledzić aktualne informacje na stronie www.ugk.pl.
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR