09
grudzień 2022, piątek
IMIENINY: Wiesława, Leokadii

TERAZ
zachmurzenie umiarkowane
DZIŚ
zachmurzenie umiarkowane
JUTRO
słabe opady śniegu

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Listopad 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

O żniwach i nowym roku szkolnym


- Panie Wójcie. Gmina Kobierzyce przeciętnemu Polakowi kojarzy się z rozwojem gospodarczym, specjalną strefą ekonomiczną z dużymi zakładami pracy, czy centrami handlowymi w Bielanach Wrocławskich. Ale przecież jest to obszar, w którym rolnictwo wciąż odgrywa bardzo ważną rolę. Czy tak jest w istocie?

Ryszard Pacholik - Oczywiści, że tak. Nie zapominamy o tym, że duża część mieszkańców utrzymuje siebie i swoje rodziny z uprawy roli. Dlatego też z uwagą monitorujemy przebieg żniw - okresu bardzo wytężonej pracy rolników. Dla rozwoju gospodarczego naszej gminy ten sektor jest bardzo istotny. W ostatnich latach rolnictwo bardzo się rozwinęło, także i w naszej gminie. Na polach coraz więcej jest nowoczesnego sprzętu, z czego oczywiście jesteśmy zadowoleni.

- Wakacje to czas wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, ale nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Czy gminne placówki oświatowe są gotowe na przyjęcie uczniów?

Ryszard Pacholik - Oczywiściwe. Z roku na rok baza oświatowa się powiększa. Już po raz drugi tyniecka szkoła przyjmie uczniów i przedszkolaków w swoim nowoczesnym budynku, ale przecież jak na drożdżach w miejscowości Wysoka rośnie nowoczesny obiekt oświatowy, który 1 września 2016 roku powinien otworzyć swoje podwoje. Patrząc na tempo prac budowlanych, jestem przekonany, że tak się stanie. W pozostałych placówkach, tam, gdzie było to konieczne wykonywane są niezbędne remonty i naprawy, tak by nowy rok szkolny dla wszystkich mógł się rozpocząć bez przeszkód.

- Dziękuję za rozmowę

Rozmawiał – Janusz Kołodziej
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR