25
maj 2023, czwartek
IMIENINY: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

TERAZ
bezchmurnie
13°
DZIŚ
bezchmurnie
13°
JUTRO
bezchmurnie
18°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Kwiecień 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Otwarcie nowego biura ARP

26.11.2015 roku odbyło się oficjalne otwarcie nowego biura ARP S.A. we Wrocławiu. Biuro Zespołu Podstrefy Wrocław-Kobierzyce zostało przeniesione z centrum Wrocławia na jego obrzeża celem jeszcze lepszego zarządzania podstrefą.


Uroczystość otworzył Przemysław Strzelec - Zastępca Dyrektora Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan. „9 września bieżącego roku minęło 10 lat funkcjonowania Podstrefy Wrocław – Kobierzyce Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Wisłosan. Biorąc pod uwagę dotychczasowy dynamiczny rozwój parku przemysłowego, który powstał w Gminie Kobierzyce w wyniku podpisania w 2005 r. umów inwestycyjnych z grupą LG, mając na uwadze naszych dotychczasowych Inwestorów jak i przyszłe inwestycje, aby usprawnić zarządzanie tym obszarem i współpracę z firmami działającymi w obrębie strefy, ARP zdecydowała o przeniesieniu biura z centrum Wrocławia bliżej Podstrefy” powiedział.

Marcin Zieliński - Wiceprezes ARP S.A. podkreślał natomiast iż „Po tych dziesięciu latach wiejska Gmina Kobierzyce może stanowić przykład dla samorządów nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Sukcesy Podstrefy Wrocław-Kobierzyce to zasługa wielu środowisk: przedsiębiorców, parlamentarzystów, instytucji państwowych jak również zawsze otwartych na współpracę pracowników.”

W spotkaniu wzięli udział zagraniczni inwestorzy, którzy ulokowali swoje inwestycje na terenie Podstrefy Wrocław-Kobierzyce (przedstawiciele m.in. takich firm jak LG Display, LG Chem, LG Innotek, Kessel, Lapp Kabel, Samwha, Linde Gaz), a także przedstawiciele władz lokalnych oraz zagranicznych izb gospodarczych. Wszyscy z uznaniem mówili o zarządzających. „Jestem zaskoczony jak Podstrefa się rozwija, jest fantastycznie, cała infrastruktura, doskonałe drogi, świetne połączenie do lotniska, autostrady. Przez te kilka lat nasza współpraca z Agencją Rozwoju Przemysłu, z gminą Kobierzyce tak się układa, że planujmy dalej się rozwijać” mówił Leszek Sobczyk, Wiceprezes Zarządu Kessel Sp. z o.o.

Działki oferowane przez TSSE na terenie Dolnego Śląska nie mają sobie równych jeśli chodzi o infrastrukturę drogową i energetyczną. Sieć dróg lokalnych i tranzytowych, międzynarodowy port lotniczy, sieć kolei pasażerskich i towarowych oraz połączenie z europejską siecią autostrad stanowią niewątpliwą korzyść inwestowania na terenach naszej podstrefy, a co za tym idzie tereny inwestycyjne cieszą się nieprzerwanie bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów zagranicznych. Dyrektor TSSE Pan Maciej Ślęzak mówił: „Fakt, że Podstrefa Wrocław-Kobierzyce to największe skupisko kapitału zagranicznego zobowiązuje nas jako Zarządzającego przede wszystkim do stworzenia dogodnych warunków, aby nasi obecni i przyszli inwestorzy mogli się rozwijać, mogli podejmować decyzje, realizować swoje plany, mogli tworzyć nowe miejsca pracy. Mam nadzieję, że nasi pracownicy dzięki nowej lokalizacji biura jeszcze owocniej, będą mogli przyjmować inwestorów, świetnie zarządzać Podstrefą Wrocław-Kobierzyce i gościć obecnych Inwestorów”.

Podstrefę Wrocław-Kobierzyce Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan utworzono w 2005 roku na terenie Gminy Kobierzyce w Biskupicach Podgórnych, celem ulokowania pod Wrocławiem pierwszego w Europie klastra technologicznego wiodącego światowego producenta wyświetlaczy LCD LG.Philips. Utworzenie na terenie Gminy Kobierzyce specjalnej strefy ekonomicznej przyczyniło się do napływu inwestorów zagranicznych. Początkowo obejmowała ona około 275 ha i ulokowały się w niej zakłady LG i ich poddostawcy, a w chwili obecnej liczy już 410 ha, a inwestorami, poza grupą firm koreańskich są m.in. UPM Raflatac, Linde Gaz oraz duże koncerny międzynarodowe: Compal, Lapp Kabel, czy wreszcie Amazon.

Nowe biuro ARP we Wrocławiu mieści się przy ul. Wyścigowej 56e.

Martyna Nawrocka
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR