18
lipiec 2024, czwartek
IMIENINY: Kamila, Szymona

TERAZ
zachmurzenie duże
21°
DZIŚ
zachmurzenie duże
21°
JUTRO
bezchmurnie
27°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Strona Internetowa Dotycząca Pakietu Antykryzysowego

informacje nt. uruchomionej przez Ministerstwo Rozwoju strony internetowej dotyczącej Pakietu Antykryzysowego

Jest ona dostępna pod adresem: www.gov.pl/tarczaantykryzysowa.

Wraz z infolinią, która zacznie działać 9 kwietnia, ma to być narzędzie pomocne przedsiębiorcom, którzy – przez pandemię koronawirusa – wpadli w kłopoty.

 • Wszyscy poruszamy się w niecodziennych warunkach i staramy się na miarę możliwości odpowiadać na zmieniającą się dynamicznie sytuację. Zaprezentowana dziś pierwsza odsłona portalu, będzie w kolejnych dniach uzupełniana o kolejne mechanizmy i narzędzia. Zależy nam na tym, aby wszyscy zainteresowani tworzyli to miejsce z nami i pomagali nam je uzupełniać o treści, które są dla nich najważniejsze w obecnej sytuacji – mówi minister Jadwiga Emilewicz.
 • A wiceminister Krzysztof Mazur wskazuje: – Tworząc stronę, staraliśmy się wejść w buty pracowników i przedsiębiorców. Przedsiębiorcy nie mają czasu na przeglądanie setek stron skomplikowanych aktów prawnych, dlatego prezentujemy rozwiązanie, dzięki któremu będą mogli znaleźć wszystkie potrzebne informacje, ujęte w prosty sposób.

  Na stronie będzie można znaleźć komplet informacji o Tarczy Antykryzysowej.
  W tym o rozwiązaniach, za które odpowiadają instytucje publiczne i agencje, takie jak ZUS, KAS, ARP, BGK, itp.

  Oprócz korzystania z infolinii, która ruszy w czwartek, wszyscy użytkownicy strony – m.in. przedsiębiorcy, pracownicy oraz inne instytucje – będą też mogli wysyłać pytania za pomocą dedykowanego formularza na stronie Ministerstwa Rozwoju.

  Witryna będzie również przekierowywać na strony, na których będzie można złożyć elektroniczny wniosek w danej sprawie. Chcemy, aby tych instytucji z dnia na dzień przybywało.
  Z uwagi na złożoność wielu mechanizmów pomocowych oraz szeroką gamę oferowanych w pakiecie produktów (od ulg, przesunięć terminów, po programy umożliwiające pozyskanie środków na utrzymanie firmy w kryzysie, czy zrekompensowanie utraconych dochodów), strona będzie cały czas ewoluowała.PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR