19
kwiecień 2024, piątek
IMIENINY: Leona, Włodzimierza, Adolfa

TERAZ
zachmurzenie małe
DZIŚ
słabe opady deszczu
JUTRO
umiarkowane opady deszczu

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Marzec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Stypendia

dla uzdolnionych uczniów


Za nami już XX Gala wręczenia stypendiów dla najzdolniejszych uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Kobierzyce. Podczas tegorocznej edycji Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Uczniów przyznano aż 94 stypendia na kwotę 188 tysięcy złotych.

Lokalny Program Wspierania Edukacji Uzdolnionych Uczniów z Gminy Kobierzyce realizowany jest od 2003 roku. Do tej pory skorzystało z niego ponad 900 stypendystów.

- Głównym celem programu jest promowanie i materialne wspieranie uzdolnionych uczniów, którzy osiągają wysokie wyniki w różnych sferach działalności naukowej i artystycznej. Taka forma wsparcia wpływa na wzrost aspiracji edukacyjnych i aktywności uczniów w środowisku szkolnym, a zarazem motywuje do rozwijania umiejętności i zainteresowań w dziedzinie nauki i twórczości artystycznej. – mówi Ryszard Pacholik Wójt Gminy Kobierzyce.

Podczas tegorocznej edycji programu przyznano 94 stypendia, w tym 88 naukowych i 6 artystycznych.

Wysokość stypendium ustalana jest corocznie Zarządzeniem Wójta Gminy Kobierzyce. W tym roku wynosi 200 zł miesięcznie. Stypendium przyznawane jest na okres roku szkolnego czyli od września do czerwca.

W tym roku stypendia artystyczne zostały przyznane sześciu uczniom uzdolnionym muzycznie (konkursy pianistyczne, poezja śpiewana, altowiolista) oraz tanecznie (konkursy tańca). Stypendia naukowe za udział w konkursach i olimpiadach otrzymało 38 uczniów. Stypendia naukowe za bardzo dobre wyniki w nauce: średnia ocen co najmniej 5,8 otrzymało 50 stypendystów.

Ikona PDF - Lista Stypendystów

Serdeczne gratulacje!

Autor: Gracjana Rutkowska
Zdjęcia: Maciej Wełyczko
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR