19
lipiec 2024, piątek
IMIENINY: Marcina, Wincentego, Wodzisława

TERAZ
pochmurnie
25°
DZIŚ
bezchmurnie
26°
JUTRO
zachmurzenie duże
27°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Sukces Akcji

ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE

220 osób skorzystało z wakacyjnej akcji szczepień przeciw COVID-19 w Kobierzycach. W soboty 14 i 21 sierpnia pacjenci byli szczepieni w Przychodni NZOZ Twój Lekarz. Transport wszystkim chętnym zapewnił Urząd Gminy Kobierzyce. Większość pacjentów zainteresowana była przyjęciem jednodawkowego preparatu Johnson&Johnson. Część zdecydowała się na dwudawkową szczepionkę firmy Pfizer. Otrzymywały ją także dzieci od 12 roku życia, które przyszły na szczepienia z rodzicami.

„Cieszymy się, że mimo sezonu wakacyjnego tak wielu mieszkańców zdecydowało się na udział w szczepieniach. ” – mówi wójt Gminy Kobierzyce Ryszard Pacholik. „Gdy zaczynaliśmy akcję nasza gmina była na 43. miejscu w ogólnopolskim rankingu szczepień, a obecnie zajmuje 36. pozycję. Widać, że mieszkańcy są świadomi zagrożeń, jakie może przynieść kolejna fala pandemii i chcą się przed nią chronić.” – dodaje wójt Pacholik. Odsetek w pełni zaszczepionych mieszkańców Gminy Kobierzyce wynosi obecnie 57,5%. To najlepszy wynik w Powiecie Wrocławskim.

Akcja ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE będzie kontynuowana we wrześniu. Podobnie jak przy pierwszej edycji pacjenci będą się mogli zgłaszać telefonicznie. Szczepienia zaplanowano na dwie soboty: 11 i 18 września w Przychodni NZOZ Twój Lekarz w Kobierzycach. „Przez cały czas nasi lekarze zachęcają pacjentów do szczepień przeciw COVID-19. Dla wielu impulsem do przyjęcia preparatu był zbliżający się rok szkolny i powrót dzieci do nauki stacjonarnej.” – podkreśla Mariola Madler- Litera szefowa NZOZ Twój Lekarz. „Każdy zaszczepiony pacjent, to większe bezpieczeństwo w naszych przychodniach” – dodaje lekarka. Pełny cykl szczepień przeciw COVID-19 przeszło już 68% pacjentów sieci Twój Lekarz.

szczepienia
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR