Sukces Akcji

ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE220 osób skorzystało z wakacyjnej akcji szczepień przeciw COVID-19 w Kobierzycach. W soboty 14 i 21 sierpnia pacjenci byli szczepieni w Przychodni NZOZ Twój Lekarz. Transport wszystkim chętnym zapewnił Urząd Gminy Kobierzyce. Większość pacjentów zainteresowana była przyjęciem jednodawkowego preparatu Johnson&Johnson. Część zdecydowała się na dwudawkową szczepionkę firmy Pfizer. Otrzymywały ją także dzieci od 12 roku życia, które przyszły na szczepienia z rodzicami.

„Cieszymy się, że mimo sezonu wakacyjnego tak wielu mieszkańców zdecydowało się na udział w szczepieniach. ” – mówi wójt Gminy Kobierzyce Ryszard Pacholik. „Gdy zaczynaliśmy akcję nasza gmina była na 43. miejscu w ogólnopolskim rankingu szczepień, a obecnie zajmuje 36. pozycję. Widać, że mieszkańcy są świadomi zagrożeń, jakie może przynieść kolejna fala pandemii i chcą się przed nią chronić.” – dodaje wójt Pacholik. Odsetek w pełni zaszczepionych mieszkańców Gminy Kobierzyce wynosi obecnie 57,5%. To najlepszy wynik w Powiecie Wrocławskim.

Akcja ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE będzie kontynuowana we wrześniu. Podobnie jak przy pierwszej edycji pacjenci będą się mogli zgłaszać telefonicznie. Szczepienia zaplanowano na dwie soboty: 11 i 18 września w Przychodni NZOZ Twój Lekarz w Kobierzycach. „Przez cały czas nasi lekarze zachęcają pacjentów do szczepień przeciw COVID-19. Dla wielu impulsem do przyjęcia preparatu był zbliżający się rok szkolny i powrót dzieci do nauki stacjonarnej.” – podkreśla Mariola Madler- Litera szefowa NZOZ Twój Lekarz. „Każdy zaszczepiony pacjent, to większe bezpieczeństwo w naszych przychodniach” – dodaje lekarka. Pełny cykl szczepień przeciw COVID-19 przeszło już 68% pacjentów sieci Twój Lekarz.

szczepienia