18
maj 2024, sobota
IMIENINY: Eryka, Feliksa, Aleksandry

TERAZ
słabe opady deszczu
18°
DZIŚ
słabe opady deszczu
17°
JUTRO
zachmurzenie umiarkowane
20°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Kwiecień 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Uruchomienie sezonowej "rowerowej" linii 862R

Kobierzyce - Wrocław


Szanowni Państwo

z dniem 01.05.2018 r. została uruchomiona sezonowa linia 862R. Linia ta kursuje tylko i wyłącznie w dni wolne, tj. soboty, niedziele i święta od 01.05.2018 do 30.09.2018. Na linii 862R kursują autobusy z przyczepkami umożliwiającymi przewóz rowerów.

Załadunek rowerów odbywa się tylko i wyłącznie na przystankach:

  • Wrocław Sucha - przystanek dla wysiadających (nr słupka 21119, przystanek zlokalizowany jest na ul. Suchej pomiędzy ul. Joannitów a ul. Gajową)
  • Krzyki Pętla w kierunku Kobierzyc i przystanek 11308 Wrocław Krzyki - Powstańców Śląskich w kierunku Wrocławia
  • Ślęza Parkowa - Zamek Topacz
  • Kobierzyce Witosa - stanowisko 3

Rozkłady dostępne są na stronie przewoźnika Bus Marco Polo Wratislavia 1992 http://www.marcopolo.pl/kobierzyce.html oraz na przystankach. Przystanki, na których możliwy jest załadunek rowerów zostały oznaczone na rozkładach. Oferta linii 862R jest dedykowana przede wszystkim osobom, które pragną aktywnie spędzać wolny czas, w tym na rowerach. Pozwoli ona na przemieszczenie się z jednośladami na większą odległość, a tym samym na odwiedzenie nowych miejsc, także rodzinom z małymi dziećmi. Z linii tej będą mogli oczywiście korzystać również inni pasażerowie na ogólnych zasadach - autobusy pojadą na zmodyfikowanej i skróconej trasie linii 862 i zatrzymają się na wielu przystankach. Jednak z przyczyn technicznych i czasu jaki wymagany jest do załadunku i rozładunku rowerów, został on ograniczony do wskazanych wyżej miejsc. Na pozostałych przystankach będzie możliwe wsiadanie i wysiadanie tylko dla podróżnych bez rowerów. Uwzględniając zakładane potrzeby turystyczne autobusy jadą z dworca w Kobierzycach do dworca we Wrocławiu przez Ślęzę, Partynice i z powrotem. Zakładamy, że wraz z rozwojem tras rowerowych oraz coraz większą popularyzacją turystyki nowa linia autobusowa zyska Państwa uznanie. Liczymy, że istotnym elementem wpływającym na jej popularność będzie planowane na jesień otwarcie trasy rowerowej Kobierzyce - Wrocław, co umożliwi mniej zaawansowanym rowerzystom pokonanie odcinka w jedną stronę rowerem, a w drugą autobusem.

Dla mieszkańców północnej części ułatwiony będzie dostęp do wytyczonej w terenie trasy "Rowerem przez historię", która rozpoczyna się i kończy przy Pałacu w Kobierzycach a prowadzi przez miejscowości południa gminy.Także mieszkańcy Wrocławia będą mogli łatwiej odwiedzić nasz teren, co może przyczynić się do rozwoju turystyki a wraz z nią np. do korzystania z oferowanych na naszym terenie usług. Z kolei w drugą stronę mieszkańcy południa gminy mogą dojechać mniej uczęszczanymi drogami do dworca autobusowego w Kobierzycach i stamtąd dostać się na północ gminy lub Wrocławia, planując np. wycieczkę po tym mieście, bądź nawet skorzystać z dalszego przewozu rowerów pociągiem z wrocławskiego dworca. Prosimy o wszelkie konstruktywne uwagi, także te krytyczne, ponieważ jest to pierwsza tego typu inicjatywa w naszym rejonie i może wymagać korekt w dostosowaniu do zgłaszanych potrzeb. Będziemy na bieżąco monitorować kursowanie linii i potrzeby pasażerów.

Odjazdy z Kobierzyc godz.: 8.00, 10.30, 13.00, 15.30 Odjazdy z Wrocławia, godz.: 9.15, 11.45, 14.15, 16.45
Autobus kursuje w soboty, niedziele i święta, najbliższe dni kursowania jeszcze podczas weekendu majowego to 3 maja, 5 maja i 6 maja.

Zachęcamy do korzystania z nowego środka transportu.
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR