17
lipiec 2024, środa
IMIENINY: Anety, Bogdana, Aleksego

TERAZ
zachmurzenie małe
24°
DZIŚ
zachmurzenie małe
24°
JUTRO
zachmurzenie duże
26°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

WPO ALBA SA

informacja dot. worków do segregacji odpadów komunalnych

Szanowni Mieszkańcy!

Uprzejmie informujemy, że firma WPO ALBA SA po odbiorze odpadów selektywnie zbieranych tj. metali i tworzyw sztucznych, papieru, szkła i odpadów biodegradowalnych (BIO) zgromadzonych w workach, powinna pozostawić w chwili odbioru ww. odpadów na danej posesji worki w odpowiedniej ilości na zasadzie „na wymianę”, z ograniczeniem ilości worków na odpady BIO (max. 5 worków na wymianę). Ograniczenia dotyczące worków BIO zostały wprowadzone z uwagi na duże i zmienne ilości wytwarzanych odpadów biodegradowalnych.

Zachęcamy do kompostowania odpadów ulegających biodegradacji – jest to najbardziej ekologiczna metoda ograniczenia ilości bioodpadów, dzięki której można otrzymać bardzo wartościowy nawóz do swojego ogrodu.

Ponadto informujemy, iż każdy właściciel nieruchomości zamieszkałej, w przypadku zapotrzebowania na dodatkowe worki do selektywnej zbiórki odpadów może je pobrać w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Pełczycach (czynnym w środy i soboty w godz. 9-18), w Urzędzie Gminy Kobierzyce lub u Sołtysa danej miejscowości.

Przypominany również, że odbiór odpadów BIO od mieszkańców może odbywać się w brązowych workach lub w brązowych pojemnikach. W celu otrzymania pojemnika na odpady BIO należy zmienić odpowiednio deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi - cz. I lub III i postawić znak "x" w pkt F.4.
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR