17
lipiec 2024, środa
IMIENINY: Anety, Bogdana, Aleksego

TERAZ
zachmurzenie małe
24°
DZIŚ
zachmurzenie małe
24°
JUTRO
zachmurzenie duże
26°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Wrota Regionu

TURYSTYCZNY PROJEKT WSPÓŁPRACY
TRZECH LOKALNYCH GRUP DZIAŁANIA Z DOLNEGO ŚLĄSKA

(Gminy: Strzelin, Borów, Wiązów, Przeworno, Kondratowice, Sobótka, Mietków, Marcinkowice, Dzierżoniów, Niemcza, Łagiewniki, Jordanów Śląski, Kobierzyce, Kąty Wrocławskie, Żórawina, Siechnice)

Lokalna Grupa Działania to partnerstwo gmin, przedsiębiorców oraz organizacji i osób fizycznych.

Doskonale znane przede wszystkim gminom, organizacjom pozarządowym oraz indywidualnym usługodawcom stanowią przykład wyjątkowego, bo oddolnego sposobu terytorialnego zarządzania zasobami lokalnymi. To tutaj wszyscy zainteresowani przedsiębiorczością, rozwojem kapitału ludzkiego oraz promocją i poprawą jakości życia mogą poszukiwać wsparcia finansowego oraz przykładów przedsięwzięć zgodnych z własnym pomysłem i wizją.

Lokalne Grupy Działania skupiają swoją działalność na obszarze obfitującym w różne zabytki. Wyjątkowe pałace, obiekty sakralne jak również krzyże pokutne przyciągają turystów. Lokalni artyści, producenci i usługodawcy wciąż inspirują, a ich wyroby i produkty znajdują nabywców z najdalszych zakątków kraju. Wszystko to w akompaniamencie imprez i wydarzeń integracyjnych, które bazując na lokalnym dziedzictwie, integrują miejscowych a wszystkich odwiedzających zapraszają do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Zwieńczeniem podejmowanych działań zmierzających do przybliżenia turystom bogactwa i różnorodności każdego z obszarów było zrealizowanie we współpracy Lokalnej Grupy Działania Gromnik, Lider A4 oraz Ślężanie projektu o nazwie WROTA LGD. Za jego sprawą oddaliśmy do dyspozycji wszystkim zainteresowanym najnowsze narzędzia do promocji regionu jak portal turystyczny oraz aplikację mobilną uzupełnione o miejsca odpoczynkowe w każdej gminie. Można w nich znaleźć szereg informacji o obiektach gastronomicznych, noclegach, miejscach ciekawych przyrodniczo czy też obiektach sportowo-rekreacyjnych. Każdy obiekt posiada zdjęcie, opis, dane teleadresowe oraz współrzędne geograficzne, dzięki którym z łatwością można go zlokalizować na mapie. Korzystając z aplikacji możliwe jest również wyznaczenie trasy do danego obiektu, dzięki zastosowaniu technologii GPS. Mobilny informator prezentuje również kilkadziesiąt tras tematycznych i propozycji wycieczek, których przemierzenie pozwala zapoznać się z okolicami.

Do odkrycia czeka 45 gotowych tras a w ich okolicy około 600 miejsc, wydarzeń oraz produktów. Zapraszamy www.wrotaregionu.pl

Drogi Turysto, skorzystaj z Portalu WROTA LGD i odkrywaj nieznane zakątki, niecodzienne wyroby i wyjątkowe smaki.
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR