17
kwiecień 2024, środa
IMIENINY: Rudolfa, Roberta

TERAZ
słabe opady deszczu
DZIŚ
słabe opady deszczu
JUTRO
słabe opady deszczu

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Marzec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Wrota Regionu

poznaj nasze okolice!


Wrota Regionu to projekt współpracy trzech Lokalnych Grup Działania: Lider A4, Gromnik i Ślężanie. Aby ukazać piękno i atrakcyjność naszych terenów, w ramach projektu powstała strona internetowa oraz aplikacja mobilna, przeznaczona na urządzenia z systemem Android, iOS i Windows Phone.

Sam portal służy promocji regionu i jest swoistym przewodnikiem turystycznym.

W aplikacji oraz na stronie znaleźć można informacje o obiektach gastronomicznych, noclegach, miejscach ciekawych przyrodniczo, czy też obiektach sportowo-rekreacyjnych. Każdy obiekt posiada zdjęcie, opis, dane teleadresowe oraz współrzędne geograficzne, dzięki którym z łatwością można go zlokalizować na mapie. Korzystając z aplikacji, możliwe jest również wyznaczenie trasy do danego obiektu, dzięki zastosowaniu technologii GPS.

Mobilny przewodnik i strona internetowa prezentują również kilkadziesiąt tras tematycznych, rowerowych i samochodowych, których przemierzenie pozwala zapoznać się z okolicami. Do użytkownika należy wybór, czy zamierza zwiedzić pobliskie zamki i pałace, kościoły, kamieniołomy, czy też wybiera trasę typowo przyrodniczą – szlakiem parków lub dolin rzecznych. Do aplikacji zostały dodane również bardzo ciekawe questy dotyczące atrakcji w naszych gminach. Projekt promuje także najciekawsze wydarzenia z regionu i produkty lokalne: miody, wędliny i tradycyjne pieczywo to tylko niektóre z wyrobów, z których słynie okolica.

Zwiedzanie urozmaica łatwy w obsłudze planer, dostępny zarówno na stronie, jak i w aplikacji. Dodać do niego możemy interesujące nas trasy, wydarzenia i obiekty, o których chcemy pamiętać w przyszłości.

Strona i aplikacja zawierają treści w języku polskim i angielskim – z myślą o zagranicznych turystach, którzy coraz częściej decydują się na zwiedzanie Polski. Jest to nie tylko obszerna baza informacji na temat miejsc, które warto odwiedzić przebywając w okolicy, ale też źródło wiedzy na temat regionu, jego historii i położenia.

Zajrzyj na stronę albo ściągnij aplikację. www.wrotaregionu.pl Zapraszamy do podróży i dobrej zabawy!

Stowarzyszenie Lider A4

Logotypy
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR