18
lipiec 2024, czwartek
IMIENINY: Kamila, Szymona

TERAZ
zachmurzenie małe
26°
DZIŚ
zachmurzenie małe
26°
JUTRO
bezchmurnie
27°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Wygraliśmy 2 Miliony Złotych!


Miło mi poinformować, że Gmina Kobierzyce wygrała 2 miliony złotych w dwóch konkursach organizowanych przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów w ramach Narodowego Programu Szczepień. Konkursy miały na celu miały zachęcić jak największą liczbę osób do zaszczepienia się przeciw COVID-19 pomiędzy 1 sierpnia a 31 października 2021 r.

Pierwszy z konkursów „Rosnąca Odporność” premiował gminy, które osiągną najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia swoich mieszkańców. W tym konkursie Gmina Kobierzyce zajęła 1. miejsce w kategorii gmin powiatu wrocławskiego i tym samym wygrała nagrodę w wysokości 1 mln zł. Drugi konkurs „Najbardziej Odporna Gmina” dotyczył z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców, w każdym z byłych 49 województw. W tym konkursie Gmina Kobierzyce zwyciężyła w kategorii „Małe Gminy” (do 30 tys. mieszkańców) w regionie wrocławskim i wygrała 1 mln zł. Obie wygrane w łącznej kwocie 2 mln zł. Gmina Kobierzyce przeznaczy na działania związane z przeciwdziałaniem COVID-19.

Wskaźnik wyszczepienia wynosi obecnie 61,8%, co plasuje gminę na 2. po Wrocławiu miejscu na Dolnym Śląsku. W rankingu krajowym Kobierzyce zajmują 35. pozycję.

Serdecznie dziękuję mieszkańcom Gminy Kobierzyce za aktywny udział w Narodowym Programie Szczepień oraz akcji „Za#szczepione Kobierzyce”. To dzięki Państwu zdobyliśmy 2 mln złotych.

Ryszard Pacholik

Wójt Gminy Kobierzyce
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR