Wygraliśmy 2 Miliony Złotych!
Miło mi poinformować, że Gmina Kobierzyce wygrała 2 miliony złotych w dwóch konkursach organizowanych przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów w ramach Narodowego Programu Szczepień. Konkursy miały na celu miały zachęcić jak największą liczbę osób do zaszczepienia się przeciw COVID-19 pomiędzy 1 sierpnia a 31 października 2021 r.

Pierwszy z konkursów „Rosnąca Odporność” premiował gminy, które osiągną najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia swoich mieszkańców. W tym konkursie Gmina Kobierzyce zajęła 1. miejsce w kategorii gmin powiatu wrocławskiego i tym samym wygrała nagrodę w wysokości 1 mln zł. Drugi konkurs „Najbardziej Odporna Gmina” dotyczył z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców, w każdym z byłych 49 województw. W tym konkursie Gmina Kobierzyce zwyciężyła w kategorii „Małe Gminy” (do 30 tys. mieszkańców) w regionie wrocławskim i wygrała 1 mln zł. Obie wygrane w łącznej kwocie 2 mln zł. Gmina Kobierzyce przeznaczy na działania związane z przeciwdziałaniem COVID-19.

Wskaźnik wyszczepienia wynosi obecnie 61,8%, co plasuje gminę na 2. po Wrocławiu miejscu na Dolnym Śląsku. W rankingu krajowym Kobierzyce zajmują 35. pozycję.

Serdecznie dziękuję mieszkańcom Gminy Kobierzyce za aktywny udział w Narodowym Programie Szczepień oraz akcji „Za#szczepione Kobierzyce”. To dzięki Państwu zdobyliśmy 2 mln złotych.

Ryszard Pacholik

Wójt Gminy Kobierzyce