od 04.04 zapraszamy do punktu konsultacyjnego w Gminie Kobierzyce
Dowiedz się, czy i kiedy musisz wymienić piec!
W życie weszły przepisy Uchwały Antysmogowej, które zobowiązują wszystkich mieszkańców gminy do korzystania z ekologicznych źródeł ciepła.W związku z tym właściciele bardzo wielu domów i mieszkań w naszej gminie będą musieli wymienić źródło ogrzewania.
Jak dowiedzieć się czy i kiedy musisz wymienić piec?
Od 4 kwietnia, przez cztery tygodnie, na terenie Gminy Kobierzyce dostępne będą punkty konsultacyjne, świadczące pomoc w sprawach związanych z wymianą starego pieca na ekologiczne źródło ogrzewania. W punktach konsultacyjnych czekają doradcy z rzetelną wiedzą przygotowaną przez naukowców z Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z Urzędem Gminy Kobierzyce. Odpowiedzą na pytania i wątpliwości związane z dopuszczonymi w uchwale sposobami ogrzewania, obowiązującymi terminami wymiany pieców, kosztami takiej wymiany oraz warunkami dopłat, ulg i programów osłonowych. Konsultacje są bezpłatne i dostępne dla wszystkich mieszkańców Gminy Kobierzyce.
Stacjonarne punkty konsultacyjne zlokalizowane będą w następujących miejscach:
Nie możesz przyjść osobiście? Nic straconego! Eksperci dostępni będą również zdalnie, prowadząc konsultacje telefoniczne i internetowe. Będzie można również zadać pytanie przez formularz na stronie internetowej projektu oraz przez forum na facebooku projektu LIFE-MAPPINGAIR/PL. Szczegółowy harmonogram dostępny będzie już wkrótce.
Szczegółowy harmonogram pracy punktów konsultacyjnych dostępny jest na stronie internetowej https://mappingair.meteo.uni.wroc.pl
Co zyskasz korzystając z naszych punktów konsultacyjnych?
Do zobaczenia już 7 marca!
Więcej informacji na stronie Urzędu Miejskiego (https://trzebnica.pl), stronie projektu MAPPINGAIR (https://mappingair.meteo.uni.wroc.pl) i w mediach społecznościowych (https://www.facebook.com/lifemappingair/ , https://www.instagram.com/lifemappingair.pl/). Działanie punktów konsultacyjnych zostało sfinansowane w ramach projektu „Czy wiesz czym oddychasz – kampania informacyjno-edukacyjna na rzecz czystszego powietrza” realizowanego w ramach instrumentu finansowanego UE LIFE oraz dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.