18
kwiecień 2024, czwartek
IMIENINY: Bogusława, Apoloniusza

TERAZ
słabe opady deszczu
DZIŚ
słabe opady deszczu
JUTRO
słabe opady deszczu

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Marzec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

ZA#SZCZEPIONE

KOBIERZYCE

Plakat

WAKACYJNA AKCJA SZCZEPIEŃ W GMINIE KOBIERZYCE!

W soboty 14 i 21 sierpnia w godz. 9.00-16.00 mieszkańcy Gminy Kobierzyce, którzy dotąd nie zaszczepili się przeciw COVID-19 będą mogli to zrobić podczas specjalnej akcji ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE. To wspólne działania samorządu Gminy Kobierzyce i NZOZ Twój Lekarz. Wszyscy chętni do przyjęcia preparatu mogą od poniedziałku 09.08.2021 r. do piątku w godzinach od 8:00 do 15:30 zgłaszać się pod numer telefonu:

71 36 98 120

71 36 98 129

„W dniu akcji wszystkim zainteresowanym zapewniamy transport do punktu szczepień w Przychodni Kobierzyce, gdzie odbywać się będzie kwalifikacja lekarska i samo szczepienie” – zapowiada wójt Gminy Kobierzyce Ryszard Pacholik. Gminne busy zabierać będą chętnych z przystanków w poszczególnych miejscowościach. ”Zachęcamy do udziału w akcji, bo każda zaszczepiona osoba, to większe bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców gminy” – dodaje wójt Pacholik. Osoby, które zgłoszą się do akcji ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE otrzymają jednodawkowy preparat firmy Johnson&Johnson oraz zaświadczenie o zaszczepieniu przeciw COVID-19. „Dla mieszkańców, którzy będą zainteresowani szczepieniem dwudawkowym mamy przygotowane preparaty firmy Pfizer” – mówi szefowa NZOZ Twój Lekarz Mariola Madler- Litera. Dodaje, że ten preparat podawany będzie także dzieciom powyżej 12. roku życia, zapisanym na szczepienie przez rodziców/opiekunów prawnych.

Gmina Kobierzyce, gdzie działają trzy punkty szczepień NZOZ Twój Lekarz ma najwyższy wskaźnik szczepień przeciw COVID-19 w Powiecie Wrocławskim. Według danych z rządowego portalu https://www.gov.pl/web/szczepienia-gmin#/ranking zaszczepionych jest tu 54,8% mieszkańców, co daje 43. miejsce w ogólnopolskim rankingu.

Bardzo dobrym wskaźnikiem zaszczepienia może pochwalić się także sieć NZOZ Twój Lekarz. Z najnowszych danych wynika, że w pełni zaszczepionych jest 63,8% zadeklarowanych pacjentów placówki.
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR