17
kwiecień 2024, środa
IMIENINY: Rudolfa, Roberta

TERAZ
słabe opady deszczu
DZIŚ
słabe opady deszczu
JUTRO
słabe opady deszczu

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Marzec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE

ponad 13,5 tysiąca mieszkańców Gminy Kobierzyce przeszło pełen cykl szczepień przeciw COVID-19

Wskaźnik wyszczepienia wynosi obecnie 61,4%, co plasuje gminę na drugim po Wrocławiu miejscu na Dolnym Śląsku. W rankingu krajowym Kobierzyce zajmują 35 pozycję. Jednak to nie liczby są najważniejsze, a bezpieczeństwo mieszkańców – podkreślają medycy z Przychodni Twój Lekarz, którzy zachęcają do szczepień wszystkich pacjentów korzystających z pomocy medycznej.

Szczepienia przyspieszyły po rozpoczęciu roku szkolnego. W dużej mierze przyczyniła się do tego akcja ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE, którą samorządowcy prowadzą wraz z lekarzami. Urząd Gminy Kobierzyce zapewnia wszystkim chętnym mieszkańcom transport na sobotnie szczepienia prowadzone w Przychodni Twój Lekarz w Kobierzycach. Dotąd podczas weekendów preparat przeciw COVID-19 przyjęło ponad 800 osób. Tylko w sobotę 23 października zaszczepionych zostało niemal 140 pacjentów. Weekendowe szczepienia zaplanowano także na 6 i 27 listopada.

Eksperci, którzy cały czas apelują o rejestrowanie się na szczepienia, argumentują, że szczepionka zmniejsza do minimum ryzyko ciężkiego zachorowania i śmierci wywołanej przez COVID-19. Z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem, jedynie nieco ponad 2% stanowiły osoby zaszczepione. Oznacza to, że blisko 98% zmarłych na COVID-19 to ludzie niezaszczepieni.
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR