ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE

ponad 13,5 tysiąca mieszkańców Gminy Kobierzyce przeszło pełen cykl szczepień przeciw COVID-19


Wskaźnik wyszczepienia wynosi obecnie 61,4%, co plasuje gminę na drugim po Wrocławiu miejscu na Dolnym Śląsku. W rankingu krajowym Kobierzyce zajmują 35 pozycję. Jednak to nie liczby są najważniejsze, a bezpieczeństwo mieszkańców – podkreślają medycy z Przychodni Twój Lekarz, którzy zachęcają do szczepień wszystkich pacjentów korzystających z pomocy medycznej.

Szczepienia przyspieszyły po rozpoczęciu roku szkolnego. W dużej mierze przyczyniła się do tego akcja ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE, którą samorządowcy prowadzą wraz z lekarzami. Urząd Gminy Kobierzyce zapewnia wszystkim chętnym mieszkańcom transport na sobotnie szczepienia prowadzone w Przychodni Twój Lekarz w Kobierzycach. Dotąd podczas weekendów preparat przeciw COVID-19 przyjęło ponad 800 osób. Tylko w sobotę 23 października zaszczepionych zostało niemal 140 pacjentów. Weekendowe szczepienia zaplanowano także na 6 i 27 listopada.

Eksperci, którzy cały czas apelują o rejestrowanie się na szczepienia, argumentują, że szczepionka zmniejsza do minimum ryzyko ciężkiego zachorowania i śmierci wywołanej przez COVID-19. Z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem, jedynie nieco ponad 2% stanowiły osoby zaszczepione. Oznacza to, że blisko 98% zmarłych na COVID-19 to ludzie niezaszczepieni.