13
kwiecień 2024, sobota
IMIENINY: Przemysława, Hermenegildy

TERAZ
zachmurzenie małe
14°
DZIŚ
zachmurzenie duże
20°
JUTRO
zachmurzenie duże
16°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Marzec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE

informacja


Około 150 osób zapisało się na sobotnie szczepienia przeciw COVID-19. Na 6 listopada zaplanowana jest kolejna odsłona akcji ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE, którą samorządowcy prowadzą wraz z lekarzami. Urząd Gminy Kobierzyce zapewnia wszystkim chętnym mieszkańcom transport na sobotnie szczepienia prowadzone w Przychodni Twój Lekarz w Kobierzycach. Sobotnie szczepienia odbędą się także 27 listopada.

Dotąd podczas weekendów preparaty przeciw COVID-19 przyjęło ponad 800 osób. Między innymi dzięki temu Kobierzyce zajmują 35 lokatę w ogólnopolskim rankingu. Zaszczepionych jest tutaj już 61,8% mieszkańców. Na Dolnym Śląsku gmina ustępuje jedynie miastu Wrocław.

Zdobycie i utrzymanie odporności przeciw SARS-CoV-2 jest szczególnie ważne w obliczu narastającej czwartej fali pandemii w naszym kraju. Eksperci obawiają się, że dobowa liczba wykrywanych przypadków może w szczycie fali osiągnąć wartość 40 tysięcy zachorowań.

Spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa, to główny cel nowych regulacji związanych ze szczepieniami. Od 2 listopada wszyscy pełnoletni mogą umawiać się na trzecią, przypominającą dawkę szczepienia przeciw COVID-19. Podanie preparatu możliwe jest po 6 miesiącach od pełnego zaszczepienia. Elektroniczne skierowania na trzecią dawkę dostępne są na Internetowym Koncie Pacjenta. Jako dawki przypominające stosowane będą preparaty firm: Pfizer lub Moderna.
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR