ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE

informacja
Około 150 osób zapisało się na sobotnie szczepienia przeciw COVID-19. Na 6 listopada zaplanowana jest kolejna odsłona akcji ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE, którą samorządowcy prowadzą wraz z lekarzami. Urząd Gminy Kobierzyce zapewnia wszystkim chętnym mieszkańcom transport na sobotnie szczepienia prowadzone w Przychodni Twój Lekarz w Kobierzycach. Sobotnie szczepienia odbędą się także 27 listopada.

Dotąd podczas weekendów preparaty przeciw COVID-19 przyjęło ponad 800 osób. Między innymi dzięki temu Kobierzyce zajmują 35 lokatę w ogólnopolskim rankingu. Zaszczepionych jest tutaj już 61,8% mieszkańców. Na Dolnym Śląsku gmina ustępuje jedynie miastu Wrocław.

Zdobycie i utrzymanie odporności przeciw SARS-CoV-2 jest szczególnie ważne w obliczu narastającej czwartej fali pandemii w naszym kraju. Eksperci obawiają się, że dobowa liczba wykrywanych przypadków może w szczycie fali osiągnąć wartość 40 tysięcy zachorowań.

Spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa, to główny cel nowych regulacji związanych ze szczepieniami. Od 2 listopada wszyscy pełnoletni mogą umawiać się na trzecią, przypominającą dawkę szczepienia przeciw COVID-19. Podanie preparatu możliwe jest po 6 miesiącach od pełnego zaszczepienia. Elektroniczne skierowania na trzecią dawkę dostępne są na Internetowym Koncie Pacjenta. Jako dawki przypominające stosowane będą preparaty firm: Pfizer lub Moderna.