19
lipiec 2024, piątek
IMIENINY: Marcina, Wincentego, Wodzisława

TERAZ
zachmurzenie małe
17°
DZIŚ
bezchmurnie
27°
JUTRO
zachmurzenie duże
27°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE

od początku grudnia ponad 600 osób przyjęło preparaty przeciw COVID-19 w ramach akcji ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE

Wspólna kampania Urzędu Gminy Kobierzyce i sieci Twój Lekarz cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców. Dzięki temu Gmina Kobierzyce ze wskaźnikiem przekraczającym 64% zajmuje 2 miejsce w województwie i 31 lokatę w ogólnopolskim rankingu szczepień.

„Coraz więcej osób pyta o wolne terminy, dlatego akcja będzie prowadzona także w sobotę 18 grudnia w przychodni Kobierzyce. Na ten dzień zarejestrowało się już przeszło 200 osób.” – mówi Patrycja Chrystowicz, koordynatorka szczepień w sieci Twój Lekarz. Sobotnie szczepienia zaplanowano także na 15 i 22 stycznia.

Wszystko wskazuje na to, że liczba mieszkańców Gminy Kobierzyce zaszczepionych przeciw COVID-19 wzrastać będzie jeszcze bardziej. Świadczy o tym spore zainteresowanie szczepieniami dzieci od 5 do 11 roku życia. Tylko 14 grudnia, w pierwszym dniu rejestracji zarezerwowano terminy dla ponad stu małych pacjentów. Dostawa preparatów przeznaczonych dla dzieci zapowiadana jest na 17 grudnia i wtedy też mają się rozpocząć szczepienia.

Według specjalistów szczepienia dzieci i młodzieży są szczególnie ważne podczas obecnej fali pandemii. Notuje się bowiem coraz więcej cięższych zachorowań w tej grupie wiekowej. W poprzednich miesiącach duży odsetek młodych pacjentów przechodził infekcje SARS-CoV-2 niemal bezobjawowo. By zminimalizować ryzyko zachorowań wśród uczniów, w grudniu rozpoczęła się w Gminie Kobierzyce akcja szczepień w szkołach. Dotąd przeprowadzono ją w placówkach w Tyńcu Małym, Pustkowie Wilczkowskim oraz w Kobierzycach.
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR