ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE

od początku grudnia ponad 600 osób przyjęło preparaty przeciw COVID-19 w ramach akcji ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE


Wspólna kampania Urzędu Gminy Kobierzyce i sieci Twój Lekarz cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców. Dzięki temu Gmina Kobierzyce ze wskaźnikiem przekraczającym 64% zajmuje 2 miejsce w województwie i 31 lokatę w ogólnopolskim rankingu szczepień.

„Coraz więcej osób pyta o wolne terminy, dlatego akcja będzie prowadzona także w sobotę 18 grudnia w przychodni Kobierzyce. Na ten dzień zarejestrowało się już przeszło 200 osób.” – mówi Patrycja Chrystowicz, koordynatorka szczepień w sieci Twój Lekarz. Sobotnie szczepienia zaplanowano także na 15 i 22 stycznia.

Wszystko wskazuje na to, że liczba mieszkańców Gminy Kobierzyce zaszczepionych przeciw COVID-19 wzrastać będzie jeszcze bardziej. Świadczy o tym spore zainteresowanie szczepieniami dzieci od 5 do 11 roku życia. Tylko 14 grudnia, w pierwszym dniu rejestracji zarezerwowano terminy dla ponad stu małych pacjentów. Dostawa preparatów przeznaczonych dla dzieci zapowiadana jest na 17 grudnia i wtedy też mają się rozpocząć szczepienia.

Według specjalistów szczepienia dzieci i młodzieży są szczególnie ważne podczas obecnej fali pandemii. Notuje się bowiem coraz więcej cięższych zachorowań w tej grupie wiekowej. W poprzednich miesiącach duży odsetek młodych pacjentów przechodził infekcje SARS-CoV-2 niemal bezobjawowo. By zminimalizować ryzyko zachorowań wśród uczniów, w grudniu rozpoczęła się w Gminie Kobierzyce akcja szczepień w szkołach. Dotąd przeprowadzono ją w placówkach w Tyńcu Małym, Pustkowie Wilczkowskim oraz w Kobierzycach.