18
lipiec 2024, czwartek
IMIENINY: Kamila, Szymona

TERAZ
bezchmurnie
26°
DZIŚ
bezchmurnie
26°
JUTRO
bezchmurnie
27°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE

70% mieszkańców Gminy Kobierzyce zostało w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19

To najlepszy wynik wśród gmin wiejskich na Dolnym Śląsku i powód do gratulacji dla wszystkim, którzy postanowili się zaszczepić! Obecnie Kobierzyce, gdzie cały cykl szczepień przeszło 15,5 tysiąca mieszkańców, są na 28 miejscu w krajowym rankingu i na drugiej po Wrocławiu pozycji w województwie dolnośląskim.

Skuteczna walka z COVID-19 to efekt akcji ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE, którą samorządowcy prowadzą wspólnie z lekarzami. Urząd gminy od sierpnia 2021r. zapewnia transport mieszkańców na sobotnie szczepienia w Przychodni „Twój Lekarz” w Kobierzycach. Kampania promująca szczepienia, jako skuteczną metodę walki z koronawirusem, cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

„Wyniki rankingu wskazują, że nasi mieszkańcy to ludzie świadomi i odpowiedzialni.” – podkreśla wójt Gminy Kobierzyce, Ryszard Pacholik. „Właśnie im nalezą się największe podziękowania za sukces kampanii promującej szczepienia” – dodaje wójt i podkreśla, że „siła małych, lokalnych społeczności leży właśnie we współodpowiedzialności za siebie nawzajem.”

„Każdego dnia specjaliści z NZOZ Twój Lekarz, podczas wizyt zachęcali pacjentów do szczepień. To tysiące rozmów, przeprowadzonych podczas wizyt w naszych przychodniach” – wyjaśnia Mariola Madler Litera, szefowa sieci „Twój Lekarz”. Lekarka zaznacza, że dzięki skutecznej promocji szczepień wszyscy mieszkańcy Gminy Kobierzyce mogą czuć się bezpieczniej. Badania naukowe potwierdzają bowiem, że szczepienia minimalizują ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19.

„Wiele osób rejestrowało się na weekendowe szczepienia tłumacząc, że w ciągu tygodnia ciężko im znaleźć czas na wizytę w przychodni” – mówi Kamila Kosińska szefowa rejestracji NZOZ „Twój Lekarz”. „Część pacjentów obawiało się reakcji na szczepienie i z tego względu chcieli przyjąć preparat w dni wolne od pracy” – wyjaśnia Kamila Kosińska.

Akcja ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE będzie kontynuowana w soboty 12 i 26 marca. Wszyscy chętni będą mogli przyjąć preparat przeciw COVID-19, w godzinach od 9:00 do 15:00, w Przychodni „Twój Lekarz” przy ulicy Witosa 5 w Kobierzycach.
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR