ZA#SZCZEPIONE

KOBIERZYCEPlakat

WAKACYJNA AKCJA SZCZEPIEŃ W GMINIE KOBIERZYCE!

W soboty 14 i 21 sierpnia w godz. 9.00-16.00 mieszkańcy Gminy Kobierzyce, którzy dotąd nie zaszczepili się przeciw COVID-19 będą mogli to zrobić podczas specjalnej akcji ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE. To wspólne działania samorządu Gminy Kobierzyce i NZOZ Twój Lekarz. Wszyscy chętni do przyjęcia preparatu mogą od poniedziałku 09.08.2021 r. do piątku w godzinach od 8:00 do 15:30 zgłaszać się pod numer telefonu:

71 36 98 120

71 36 98 129

„W dniu akcji wszystkim zainteresowanym zapewniamy transport do punktu szczepień w Przychodni Kobierzyce, gdzie odbywać się będzie kwalifikacja lekarska i samo szczepienie” – zapowiada wójt Gminy Kobierzyce Ryszard Pacholik. Gminne busy zabierać będą chętnych z przystanków w poszczególnych miejscowościach. ”Zachęcamy do udziału w akcji, bo każda zaszczepiona osoba, to większe bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców gminy” – dodaje wójt Pacholik. Osoby, które zgłoszą się do akcji ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE otrzymają jednodawkowy preparat firmy Johnson&Johnson oraz zaświadczenie o zaszczepieniu przeciw COVID-19. „Dla mieszkańców, którzy będą zainteresowani szczepieniem dwudawkowym mamy przygotowane preparaty firmy Pfizer” – mówi szefowa NZOZ Twój Lekarz Mariola Madler- Litera. Dodaje, że ten preparat podawany będzie także dzieciom powyżej 12. roku życia, zapisanym na szczepienie przez rodziców/opiekunów prawnych.

Gmina Kobierzyce, gdzie działają trzy punkty szczepień NZOZ Twój Lekarz ma najwyższy wskaźnik szczepień przeciw COVID-19 w Powiecie Wrocławskim. Według danych z rządowego portalu https://www.gov.pl/web/szczepienia-gmin#/ranking zaszczepionych jest tu 54,8% mieszkańców, co daje 43. miejsce w ogólnopolskim rankingu.

Bardzo dobrym wskaźnikiem zaszczepienia może pochwalić się także sieć NZOZ Twój Lekarz. Z najnowszych danych wynika, że w pełni zaszczepionych jest 63,8% zadeklarowanych pacjentów placówki.