13
lipiec 2024, sobota
IMIENINY: Ernesta, Małgorzaty

TERAZ
zachmurzenie małe
23°
DZIŚ
zachmurzenie małe
23°
JUTRO
zachmurzenie duże
26°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Zdążyć Przed Czwartą Falą!

! RUSZA KOLEJNA EDYCJA AKCJI ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE!

Niepokojące doniesienia o wzroście liczby zachorowań na SARS-CoV-2 i powrót dzieci do szkół sprawiają, że powoli wraca zainteresowanie szczepieniami przeciw COVID-19. Eksperci zwracają uwagę, że każda kolejna osoba odporna na koronawirusy zwiększa bezpieczeństwo w swoim otoczeniu i przeciwdziała rozprzestrzenianiu się kolejnej fali pandemii.

W soboty 11 i 18 września mieszkańcy Gminy Kobierzyce, którzy dotąd nie zaszczepili się przeciw COVID-19 będą mogli to zrobić podczas akcji ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE. To kontynuacja rozpoczętych w wakacje, wspólnych działań Urzędu Gminy Kobierzyce i NZOZ Twój Lekarz. Wszyscy chętni do przyjęcia preparatu mogą od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:30 zgłaszać się pod numerami telefonów: 71 36 98 120 lub 71 36 98 129.

Podobnie jak podczas poprzedniej edycji akcji, sobotnie szczepienia odbywać się będą w Przychodni Twój Lekarz w Kobierzycach. Pacjenci będą przyjmowani od 9:00 do 16:00. Przygotowano dla nich jednodawkowy preparat Johnson&Johnson lub dwudawkową szczepionkę firmy Pfizer. Transport do Punktu Szczepień zapewni zainteresowanym mieszkańcom Urząd Gminy Kobierzyce.

Gmina Kobierzyce, gdzie działają trzy punkty szczepień NZOZ Twój Lekarz ma jeden z najwyższych wskaźników szczepień przeciw COVID-19 na Dolnym Śląsku. W regionie wyprzedza ją tylko Wrocław. Według danych z rządowego portalu https://www.gov.pl/web/szczepienia-gmin#/ranking zaszczepionych jest 58,7% mieszkańców Kobierzyc, co daje 37 miejsce w ogólnopolskim zestawieniu. Bardzo dobrym wskaźnikiem może pochwalić się także sieć Twój Lekarz. W pełni zaszczepionych jest 68% zadeklarowanych pacjentów placówki.
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR