Zdążyć Przed Czwartą Falą!

! RUSZA KOLEJNA EDYCJA AKCJI ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE!Niepokojące doniesienia o wzroście liczby zachorowań na SARS-CoV-2 i powrót dzieci do szkół sprawiają, że powoli wraca zainteresowanie szczepieniami przeciw COVID-19. Eksperci zwracają uwagę, że każda kolejna osoba odporna na koronawirusy zwiększa bezpieczeństwo w swoim otoczeniu i przeciwdziała rozprzestrzenianiu się kolejnej fali pandemii.

W soboty 11 i 18 września mieszkańcy Gminy Kobierzyce, którzy dotąd nie zaszczepili się przeciw COVID-19 będą mogli to zrobić podczas akcji ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE. To kontynuacja rozpoczętych w wakacje, wspólnych działań Urzędu Gminy Kobierzyce i NZOZ Twój Lekarz. Wszyscy chętni do przyjęcia preparatu mogą od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:30 zgłaszać się pod numerami telefonów: 71 36 98 120 lub 71 36 98 129.

Podobnie jak podczas poprzedniej edycji akcji, sobotnie szczepienia odbywać się będą w Przychodni Twój Lekarz w Kobierzycach. Pacjenci będą przyjmowani od 9:00 do 16:00. Przygotowano dla nich jednodawkowy preparat Johnson&Johnson lub dwudawkową szczepionkę firmy Pfizer. Transport do Punktu Szczepień zapewni zainteresowanym mieszkańcom Urząd Gminy Kobierzyce.

Gmina Kobierzyce, gdzie działają trzy punkty szczepień NZOZ Twój Lekarz ma jeden z najwyższych wskaźników szczepień przeciw COVID-19 na Dolnym Śląsku. W regionie wyprzedza ją tylko Wrocław. Według danych z rządowego portalu https://www.gov.pl/web/szczepienia-gmin#/ranking zaszczepionych jest 58,7% mieszkańców Kobierzyc, co daje 37 miejsce w ogólnopolskim zestawieniu. Bardzo dobrym wskaźnikiem może pochwalić się także sieć Twój Lekarz. W pełni zaszczepionych jest 68% zadeklarowanych pacjentów placówki.