Odpady wrzucamy jedynie do odpowiednio oznakowanych pojemników lub worków.
Opakowania wyrzucamy bez zawartości oraz resztek produktów, a ich wielkość należy minimalizować: odpady opakowaniowe z papieru, metali, tworzyw sztucznych i opakowania wielomateriałowe np. kartony po mleku lub sokach należy w miarę możliwości – zgnieść przed ich włożeniem do pojemnika lub worka.
Przeterminowane leki oddajemy do wybranych aptek lub Punktu Selektywnego Zbieranie Odpadów Komunalnych w Pełczycach – nie wolno wyrzucać ich do odpadów komunalnych.
Odpady niebezpieczne oddajemy do Punktu Selektywnego Zbieranie Odpadów Komunalnych w Pełczycach.
Zużyty sprzęt elektryczny oraz elektroniczny oddajemy do Punktu Selektywnego Zbieranie Odpadów Komunalnych w Pełczycach lub przekazujemy w systemie akcyjnym organizowanym dwa razy do roku (na wiosnę i jesień).
Pamiętamy, że do pojemnika na odpady BIO powinny trafiać resztki jedzenia (bez mięsa i kości), których nie możemy już zjeść lub wykorzystać w inny sposób, jak np. ogryzki, skórki z owoców (w tym także reszki z cytrusów), skorupki jaj, fusy po kawie i herbacie. Do odpadów BIO nie wolno wrzucać resztek jedzenia pochodzenia zwierzęcego, w tym: mięsa, kości, ości, tłuszczów zwierzęcych, ale także olei jadalnych oraz ziemi, kamieni i odchodów zwierzęcych.
Nie ma konieczności mycia szklanych butelek, słoików oraz opakowań, które wrzucamy do frakcji „szkło”. Wystarczy opróżnić opakowania z pozostałości produktów. Nie wolno wyrzucać opakowań z resztkami płynów czy jedzenia. Dodatkowo, należy się pozbyć z nich zakrętek, kapsli – te powinny trafić do pojemnika na „metale i tworzywa sztuczne”.
DODANO: 2020-02-04
I AUTOR: Admin UGK
Zgłoś uwagę
×
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny
bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.