28
luty 2024, środa
IMIENINY: Teofila, Makarego, Romana

TERAZ
słabe opady deszczu
DZIŚ
słabe opady deszczu
JUTRO
pochmurnie
13°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Styczeń 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Informator

Policja

  • Komisariat Policji w Kobierzycach fot. M. Mazurkiewicz


Komisariat Policji w Kobierzycach

Bezpieczeństwo jest dla mieszkańców sprawą kluczową. Dlatego Gmina Kobierzyce stara się wspierać wszystkie działania, które mają na celu poprawę jego stanu i wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

Priorytetowym zadaniem był remont budynku dla policji w Kobierzycach. Po trzyletnich pracach, nowoczesny i funkcjonalny obiekt został oddany do użytku. Oficjalne otwarcie posterunku policji odbyło się 4 czerwca 2014 r. Remont budynku kosztował 2,5 mln zł i w całości został sfinansowany z budżetu gminy. Natomiast koszty sprzętu i wyposażenia pomieszczeń służbowych poniosła Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Kilka lat wspólnych działań Gminy Kobierzyce i wrocławskiej Policji zaowocowało utworzeniem Komisariatu Policji w Kobierzycach. Oficjalne otwarcie odbyło się w dniu 19 maja 2021 r. Służbę w jednostce pełnią dzielnicowi, policjanci pionu prewencji oraz kryminalnego. Zwiększył się stan kadrowy placówki. Mieszkańcy załatwią teraz szybko i przez całą dobę, wszystkie swoje bieżące sprawy, bez konieczności wyjazdu samochodem do centrum Wrocławia. Komisariat posiada nowoczesne stanowisko kierowania i punkt przyjęć interesantów, a także sporą salę odpraw. Wszystko stworzone zostało z myślą właśnie o nich, aby ułatwić dostęp do świadczonych przez policjantów usług oraz móc jeszcze skuteczniej razem współdziałać na rzecz bezpieczeństwa. Finansowanie remontu obiektu i jego dostosowanie do obecnej funkcji zapewniły władze gminy. Natomiast specjalistyczne wyposażenie zakupiono ze środków Gminy Kobierzyce i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Policja

 

Ważne telefony:

policja – 997

telefon alarmowy - 112
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
KOSiR
KOSiR